Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
GC
    (2015-12-13 19:23:30)

Persi prašau, (tarpas specialiai) kad dingo dalis mano apveiksliukų, aš eilinį kartą nudegiau su jų talpinimu. Kadangi esu tinginys ir man nevisai rūpi ką apie mane galvoja, tai aš kolkas nekentinu nieko taisyt savo bloge, nebent užeis koks durnumas.

Kažkaip gavosi, kad pradėjau tingėt rašyt ilgus pavadinimus. GC akronimas (kas man skamba visada kaip agronimas, kas panašu į agrotiekimas) yra Gas Chromatography. nesitikėkit, kad aš jums čia paaškinsiu viską kaip veikia, nes dar nesu tikras (esu tikras, kad ne), kad pats suprantu visą ten fiziką ir tuo labiau chemiją, bet yra dalykų, kuriuos pamatęs sakiau galvojau lygiai tą patį, ką galvojau ketvirtam kurse per jutiklių paskaitą, kai paskajo apie srauto jutiklį - "net jei ir būčiau sugalvojęs, kad taip galėtų veikt, iškart būčiau atmetęs dėl triukšmų ir paklaidų" (c) Stuzer-Zender. Abu su Justuku taip galvojom. Tik Justukas pasakė garsiai.

Šiaip nerašyčiau į blogą, bet kadangi visiškai neturiu ką veikt, o red-alertą jau perėjau, tai reik kaip nors nužudyt tą valandą, iki kol eisiu valgyt nežmoniško dydžio šonkauliukų ir gert vietinio alaus. Litrais geriu. Dienom mokaus Agilento 7890B dujų chromatografą (fotografija). Ant pirštų aiškinant, tai į jį įleidi dujų ar skysčių kokius vieną MIKRO-litrą, jis ten inlete išgaruoja arba neišgaruoja ir tada koks helis ar argonas ar vandenilinis jį neša per ilgą vamzdelį, kokių 320um diametro ir 30m ilgio ir gale stovi detektorius kuris pamato, kas ten gero buvo tavo tam junginy. Visa magija yra ta, kad kolonėlės (to vamzdelio) sienelės padengtos kažkokia magija, kurioj medžiagos užsibūna ilgiau ar trumpiau, priklauso nuo jų lakumo ir virimo temperatūrų ir dar kažko. Ir ta kolonėlė būna orkaitėj, kurios temperatūra kyla ar leidžias ar kaip nori būna. Ir detektorius paksui mato ją, ten pikogramus medžiagos pamato. O detektorius dažniausiai būna elementarios konstrukcijos.

Čia įdėsiu savo paties darytą nuotrauką, kuri tikriausiai poryt irgi dings internete, nes čia kažkoks prakeiksmas ar bausmė už tai, kad keikiuosi. Paspausk ant tos ikonėlės, turėtų numest į feisbuką kaip nors.Čia yra paskleistas NPD detektorius. Aišku, nesimato jo visos elektronikos, bet magijos čia jau irgi užtektinai. Jis labai artimas FID'ui. NPD - nitrogen phosphorous detector, FID - Flame ionization detector. Iš esmės NPD yra FID'as tik su magišku kristalu (pats labiausiai dešinėj su laidu), kuris padidina jautrumą azotui ir fosforui. Kažkokios magijos dėka, azotas ir fosforas yra linkę atiduot elektronus būnant arti to kristalo. O jei yra elektronų, tai gali duot įtapos ir bus srovės. O jei bus srovės, tai jau gali kažką ir pamatuot. NPD iš esmės ir naudojamas tik azotui ir fosforui aptikt. Ateina išgarintas mėginys su nešančiom dujom, pridedam biški h2, n2 viską reguliuojam iki 0.01ml/min tikslumo ir gaunam pabaigoj kokią nors kreivę su daug pikų ir keliais didesniais ir sakom va, čia azotas arba va čia fosforas. FID'as yra labai panašiai, tik vietoj to magiško kristalo, tiesiog dega vandenilis. Ten kur dega ir lipsna visada bus jonų visokių. Jonai bus elektra ir esmė toliau ta pati.

Kas labiausiai mane nustebino šituose mokymuose, tai kad vanduo neišbėga iš buteliuko pats:


Ir tai, kokia paprasta yra daugumos detektorių konstrukcija. Jie iš triejų būna geležies gabalų padaryti. Srovės matuojamos pikoamperais matuojasi. (FID'o nulinis signalas - 5pA). Ir kas svarbiausia - dirba patikimai ir yra dar visai atsparūs durniam. Na bent jau FID'as. Aš bandžiau pravaryt pro jį krūvą ten isopropanolio ar kažkokio kito valiklio, kad kas nors jam atsitiktų, bet ten išties nėra kam atsitikt. Įsisotina tik jis ir viskas. Net nesprogo niekas.

Detektoriai gerai, bet labai dažnai dujinį chromatografą prijungia prie masių spectrometro ir tada būna daugiau laimės. Bet čia vėliau, jei kada nors būsiu protingas ir suprasiu apie ką rašau.

Laikas eit į Lindenbrau ir sakyt "ein groses monster gigantik bier bite"!

O visi kas tikit į kokias nors galias, tai kai kalbėsit poterį pakalbėkit, kad mano minus.com atlūžtų ir vėl prisidaugintų paveiksliukų bloge.

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s