Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Svarbu ne ūgis, o teslos
    (2010-01-15 13:39:43)

LABAS!

Tęsdamas savo atostoginius džiaugsmus, kurie jau virto į nedžiaugsmus pristatau atsakymą į dar vieną, dažnam fizfakistui iškylantį klausimą: kiek teslų gali sukurt amperuoklis ir lazerio droselio ritelė?

Kad straipsnis būtų šiek tiek ilgesnis, o jums skaityt nebūtų taip neįdomu, papasakosiu savo jausmus, kuriuos jaučiau eidamas fakultetan ir jausdamas, kaip nepatogiai įsidėjau ritelę į kuprinę. Nepaisant to nepatogumo gyvenau džiaugsmuose ir laimėse, kad kai duos ten magnetinių laukų ta ritė, tai visi geležįs viso šimtas pirmo sulėks. (Praeitą sakinį padauginkit iš 0,1 teisybės koeficiento ir ištraukit šaknį)

Nulis kablis viens, nulis kablis du, nulis kablis trys ir aš jau šimts pirmam. Susirandu amperuoklį, laidą kažkokį, kad jį užkurt. Užmetu ant jo ritukę. Net nufotkinu! Dar matos sausainis vienas šalia, nes tris suvalgiau. Svarbu nesužinotų A.N. ir aš gal gyvas liksiu!Tada einu pas M.V. grąžinti 0F1 kondikus. Su protingu žmogum, kaip visada, kalbos milijonai, bet po kalbos prakalbos pasidomėjau apie teslometrą. (Poškaus tuomemet fakultete nebuvo, tai teko ieškot kito teslometro). Radom! Bet anas mieruoja tik nuolatinę indukciją, o pas mane kintanti. Tai sakiau ačiū. Palaukęs dar gerai ilgai, pasidžiaugęs interneto galybe, pašnekėjęs apie visokius darbus, kurių nesuprantu, sulaukiau A.P.

Jis liepė dar palaukt, bet įsileido mane į laboratoriją ir leido pamatuoti magnetinę indukciją. Visą dieną nešiojaus fotiką kišenėj, kad nufotografuot jums skaičius teslometro, bet kadangi jie rodė daug mažiau nei aš tikėjaus, mano rankos nusviro ir pamiršau. O rodė 80mT. Bet ištikrųjų yra daugiau, nes reikėjo matuoti pačiame viduryje, statmenai laukui, o ritėje nebuvo skylukės tam padaryti, tai matavau ten skersai šleivai iš viršaus, dėl ko jutiklį veikė tik dalis lauko. Reikėjo padalinti iš cos(alfa). Primetėm, kad efektinė vertė yra apie 100mT. Tada amplitudinė (padauginus iš šaknies iš dviejų) ~140mT. Mano neodiminis magnetukas, kurį nešiojuos piniginėj kuria 150mT. Palyginkim dydžius.Tas mažas taškiukas, tai magnetukas. O ta didelė baronkė, tai lazerio droselio ritukė. TIkėjaus, kad jos induktyvumas bus mažas, ominė varža maža, tai amperuoklis per ją paleis kokius 500A. Bet spėju nepaleido.

BONUSAS

Prisidaręs tranzistorius

Simas 2010-01-19 22:40:59
o bandei kaimiškais metodais lauką tikrint? tipo rankose arba dinamometre žiūrėt, ar magnetukas ar droselis labiau vinį traukia?
Matelis 2010-01-21 11:06:23
Sunku labai yra įvertinti, kas labiau traukia, nes droselyj gali vinį patogiai pasiimt ir droselį patogiai. O kaimiškais rankiniais metodais patį magnetuką sunku sugraibyti. Šiaip nesmarkiai traukia abu.
Stuzer 2010-01-29 23:11:21
Tai tas amperuoklis gal mazai itampos turi? Jei I=U/R, tei jei amperuoklis 5V, tai kad gautusi 500A, turi R=0.01 Ohm but. Be to, jei droselis toroidinis, tai didziausias B bus serdyje, o ne skylej. Zinoma, kad toroidai del to tinkami visur det, nes nesklaido magnetinio lauko aplink ir neindukuoja salia esanciu aparatu.
Matelis 2010-02-01 21:03:07
Tu per daug protingas. Bet čia yr ne toroidinis (Jei teisingai supratau, tai toroidinis, kur būtų plink toroidą susuktas), čia buvo susuktas rusiškos š raidės šerdyj. Šerdis biški iškeliavo. Būt įdomu išsilygint srovę.
Gintarė 2010-03-05 21:18:27
iš kur pas tawe mateli tiek sumanumo??? nesuprantu...
Stuzer 2010-03-17 18:24:17
Beje, dar kaip traukia priklauso ne nuo B stiprumo, o nuo gradiento. Nes nu, isivaizduok, kad vienalytis B=10T laukas nieko niekur netrauks.

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s