Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Tipiškas savaitgalis Avižieniuose
    (2011-02-06 16:29:08)

Laba ryta.

Kątik atsiėmiau pareguliuotą KIRON`ą ir prifotkinau visokių šluojančių gatves močiučių. Bet jaučiu reikalą, kad apie savo savaitgalinius nuotykius pasakyt reikia. Nes nuotykiai yra tikrai neblogi. Ypač Avižieniuose/Tarandėj.

Praėjusio savaitgalio planas buvo toks - sukeist Kriuksių su Ivanu vietom. Nuvežt Kriuksiaus ir Horacijaus variklius į Avižienius. Padaryt Kriuksiaus variklį pritaikytą Kriuksiui. Atvežt motoruką į Tarandę. Prikelt ir sujunginėt viską. Šalia to aš turėjau truputį pasidaryti džiaugsmo savo aušinimui vandenim. Negalim sakyt, kad visai nepavyko...

Su Donatu atvykom į Tarandę ir persirengom. Ir Donatas sakė "Nufotkyk mane". Nufotkyjau.

Donatas Meškauskas specofkėj

Važiavom į Avižienius kurti Magiruso. Pakeliui apsižiūrėjom per kur jis galėtų įvažiuoti į Tarandę, nes per tokius vartus biški netilpo. Broliai žiūro ar nėr akėčių pridėta. Bet per čia nevažiavom.

Donatas ir Gedas žvalgos

Atvažiavom į Avižienius. Ten pakeliui šimtą kartų užklimpom sniege ir aš stumdžiau. Bet viskas buvo gerai. Prieš mus - Magirusas.

Magirusas

Dar mūsų pamėgtas garažas, kur dažnai gimsta koks nors nereikalingas ir neveikiantis dalykas. Dabar ten gimsta stalas gręžimo/tekinimo staklei.

Meškauskai ir stalas


Donatas džiaugiasi, kad Magirusas užsikūro iš pusės abaroto.

Meškauskas ir Magiras

Per laukus paskui lėkėm su Donatu ir Magiru. Bekele. Ten prisiblokavom diferencialų ir gerai buvo. Išvažiavom. Ir atvažiom pas Kriuksį. Tas žalias, tai Kriuksis. Šiaip jis vardo tikro gal net ir neturi. Buvo Skerdžius, Žalias ir Kriuksis dabar.

Magiras ir Kriuksis

Ištempėm ant kelio, kadangi Magiras neįsisuka į kiemą lengvai, sugalvojom su Citrozauru patempt.Jo, deja, nesimato. Bet idėja nebuvo gera. Nes jis pats daugiau klimpo negu važiavo. O kai nušoko nuo pavarų svirties kažkokia traukė, tai išvis ten buvo. Tada sugaišom gerą valaną, kol suradom kas nuo kur nukrito ir sutvarkėm. Citrozauras vėl važiavo. Mes rankytėm stūmėm kriuksį. Tik potencinis barjeras prieš pat garažą mus pražudė. Būtinybė išradimų motina. Ir tinginystė iš esmės. MOTOBLOKAS!!!

Motoblokas

Gedas užsikūrė motobloką. Atsivarė iki garažo. Motobloką pririšom prie laiptų, prie motobloko prirošom šniūrą ir kitą jo galą, prie Kriuksio. Ir tada laukėm. Bet jis greitai sukos ir Kriuksis įveikė potencinį barjerą.

Motoblokas tempia kriuksį

Visi džiaugėmės. Liko tik variklius išnešt ir nuvežt į Avižienius ir dienos kastrutoas planas bus įvykdytas.

Meškauskai džiaugias

Variklius šiaip ne taip išnešėm į lauką. Nepatinka man juos nešiot, tai stengiaus, kad nešiotų geresni nešikai. Didžiausia laimė, kad į Magirą jie patys įskrido. Skrajojantys varikliai. Šitas tai Horacijaus.

Skrajonantis Variklis

Neilgai trukus nuslinkom į Avižienius kur motorus iškrovėm ant padėklų ir nuvežėm į garažą. Kriuksiaus į garažą, Horacijaus dar biški pailsėt.

Kriuksiaus motors

Grįžom namo ir ėjom miegoti. Kitą rytą prasidėjo darbų darbeliai. Visiems reikėjo savo darbus pasidaryti: Gedas užsiminėjo stalčium ir kartais gelbėdavo man ar Donatui, Donatas krapštėsi apie variklį, aš dariausi dėžukę wandeniui ar tepalui. Dar neapsisprendžiau. Į kompą dėsiu sakiau. Donatas labai norėjo, kad nufotkinčiau variklio karterio dangtelį.

1.9TD karteris

Man prisireikė trumpinti štucerius, o jaunasis tekintojas Gedas mielai pasisiūlė padėti. Kadangi tekinimo staklės neturim, tai tekinam su gręžimo. Kadangi neturim ir peilių, tai tekinam su grąžtais. Aš tai tik vieną kartą tekinau. O Gedas jau torcavimo meistras.

Gedas tekina

O nutekino visai dailiai!

Gedo tekinimas

Donatas visdar krapštosi prie variklio. Ten reikia nuimti tiktais vairo stiprintuvą, jo laikiklį ir uždėti orginalų. Su mūsų sėkmės faktorium tai užtruko 6 valandas.

Donatas deda generatorių

Kol vyrai užsiminėjo rimtais darbais aš virinau. Tokią dėžukę su beveik stačiais kampais. Visai smagu virinti. Tik su kempu man sunkiai sekasi, o su elektrodais jau nepamenu kada snargliavau. Bet buvo smagu.

Dėžukė

Visi pasidarėm savo darbus (išskyrus Gedą) ir patraukėm į Tarandę. Prieš tai dar Gedas nusifotkino su visais trim Ivane buvusiais varikliais. Buvo gal ir daugiau, bet turbūt iki mano eros. Ir jie turbūt veikė. Stačias dešinėje buvo orginalus - nuvažiavo ~6 tūkstančius, ant padėklo su raudonu dangteliu Horacijaus, su juo nuvažiavo gal tūkstantį, ant padėklo su juodu dangtuku - Kriuksiaus 1,9TD su juo buvo nutemptas ~3 kilometrus.

Gedas ir trys Ivano varikliai

Oras buvo šiltas ir visur buvo balos ir šlapia. Važiuojant per laukus jau pramintais takais Magiras truputėlį sėdo. Ir gerai sėdo. Turėjom kastuvą, kurį Gedas nulaužė. Aišku lauke lijo ir buvo geras vėjas. Ėjom atgal į Avižienius pasiimti aparatūros. Pasiėmėm tris kastuvus ir lenciūgų meleoną. Visai šalt juos uždėjinėt nebuvo ir šiaip nešlapi palikom.

Sėdęs Magiras

O čia pirma duobė kurioj truputį užsikasėm, bet iškasėm.

vėžė

Gedas dėlioja lenciūgus. Aš tai fotkinu. Bet nedaug. Lyja. Bijau kad fotikui nepatiks.

Gedas deda lenciūgą

Pradžioj trys, paskui dešimt. Nuimt buvo smagu. Svarbu padėjo.

Ratas su lenciūgu

O variklis čilina sau kūzave.

Variklis Magire

Daugiau nieko įdomaus tądien nenutiko. Nuvažiavom tarandėn, iškrovėm motorą ir važiavom kas sau. Aš negalėjau pasilikti dar vienai nuotykių kupinai dienai, bet nieko - atsiimsiu kurį kitą savaitgalį. Ir šis savaitgalis nebuvo kažkuo išskirtinis, tai tiesiog tipiškas savaitgalis Avižieniuose.
Mile 2011-02-08 22:32:14
OHO!
Tadas 2011-02-13 19:36:23
Matosi mano dažytos detalės ant kriuksiaus variklio :)

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s