Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Zakopane
    (2019-02-28 10:42:51)

Zakopanė

Visi turbūt girdėjo šitą reikalą ir visi sakė, kad ai lenkija ir nevažiavo. Mes irgi nevažiavom iki tol, kol nuvažiavom. Praleidom ten tris dienas, ir nemanau, kad ilgiau pasilikt ten yra prasmės, bet tos trys dienos buvo visai įdomios. Ne viskas visada buvo aišku, tai čia parašysiu mūsų žvalgybos rezultatus ir gal kas, kas sugalvos ten irgi važiuot, galės žioplinėt keliom valandom mažiau. Mes išbandėm dvi vietas. Tai bielka tatrzan, su slidinėjimo vieta kotelnica ir Zakopane su slidinėjimo vieta Kasprowy wierch.
Bielka tatrzanka.

Aukščiausias taškas gal 900m. Dar ne kalnai, bet kalvos labiau. Liepkalnis ant steroidų. Ilgiausia trasa apie 1400m. Viską galit surast internete ir google. Viską, išskyrus mūsų nuotykius ir jausmus atvažiavus ten. Atvykom gana anksti, tad be problemų radom, kur įkišt automobilį. Susiradom kur nusipirkt skipasus, pažioplinėjom jų varlynuky, kuris ilgesnis už ilgiausią liepkalnio trasą. Šiek tiek apsipratom su čiuožimu ir keltuvais ir stojom į ilgą eilę prie keltuvo, kuris kelia į viršų. Taip. Eilės prie didesnių keltuvų yra ilgos. Tada laukėm apie 20 minučių. Prie kai kurių keltuvų eilės juda greičiau, prie kitų lėčiau, na reikia rinktis ir analizuotis. Užsiėkėlm viršun, pasileidom į keliavimus po kurortą ir radom III keltuvas kelia santykinai greitai ir nėra daug eilių, tai pavarinėjom kelis kartus raudonom trasom. Viskas buvo kaip ir ok, bet trasos kondicija blogėjo vos ne akyse. Sniego yra daug, bet mums oras išpuolė šiltas, ir sniegas lipo, formavosi kupstai, kurie dienos pabaigoj buvo geras iššūkis. Prie kitų didesnių keltuvų eilės buvo didelės ir ten negaliojo jokios taisyklės, tiesiog reikėjo naglai sprasutis ir grūstis, nes jei ne Tu, tai Tave.Čia yra ta mažoji eilutė. Žmonių labai sumažėja į vakarą, tikriausiai dėl trasų būklės. Vienaip ar kitaip, kurortas dirba iki dešimtos valandos vakaro ir tikrai galima surast trasų, kurios išsilaikusios dar visai neblogai, eilės prie keltuvų trumpos ir galima pasimėgaut čiuožinėjimu. Ypač nepopuliarūs yra liepkalniniai keltuvai - jie beveik visada tušti. Populiaresni yra tie, kurie su skydais nuo vėjo/kritulių ir šildomom sėdynėt (TAIP! YRA TOKIŲ!). Aišku, slidinėjimas labai priklauso nuo oro, tad jei bus diena, su plius dešimt lauke, trasas reikia rinktis tas, kurios mažiau atsuktos į saulę, truputį lengvesnis sniegas. Nors žmonių yra daug, bet pačiuožinėt yra kur - trasos plačios, yra stetesnių ir lėkštesnių - labai tiko mums su gana skirtingais čiuožimo lygiais. Yra nemažai knaipių - beveik kiekvieno keltuvo apačioj ir viršuj. Baigus čiuožt galima nueit į vandens pramogų kompleksą, kuris yra visai prie pat trasų ir ten atsipalaiduot arba pačiuožinėt nuo čiuožyklų, kur leki ant 50km/h.

Jei su Kotelnica mums sekėsi visai neblogai, tai to negalim pasakyt apie pačią Zakopanę ir Kasprowy wierch. Pradėsim nuo to, kad privažiuot prie jo nepavyko, nes radom plytą ant paskutinio posūkio. Kažkur parkavom mašiną, mokėjom kažkiek zlotų, ėjom ratais kvadratais nes jokių ženklų neradom, kol galiausiai geri žmonės pasakė, kad reikia eit iki žiedo, sėst į autiką ir važiuot iki Kasprowy Wierch keltuvo. Keltuvas - gondola. Internete radom "pirkit bilietus online, nereikės stovėt eilėj", sakom nu jo, kokios čia bus tos eilės. Nu bet jos buvo. Žodžiu nusipirkom bilietus kažkokiam savitarnos bankomate, kuris mums leido keltis tik už 2 valandų. Per tą laiką bandėm demaskatuot žemėlapį.Pats kurortas vilioj tuo, kad yra daugiau raudonų trasų ir yra jau 1-2km aukštyje. Ten jau kalnai, jau kažkokios uolos. Tiesa, trasos yra realiai tik dvi - viena į vieną pusę, kita į kitą pusę. Du keltuvai. Trasos ganėtinai ilgos ir sudėtingos. Vienos pusės pradžia tikrai statoka ir ledoka, slidės nesunkiai slysta kantu žemyn, kita - stati ir siaura, kur aš irgi stojau į žioplių minią ir čiuožiau kantu žemyn su visais eilutėj, ir išbalęs žiūrėjau pro tinklą ties 180 laipsnių posūkiu į prarają. Dabar jei planuojat važiuo ten, tai paskaitykit, nes čia yra tai, kas skiria pavargimą, nuo nepavargimo.
Mašiną stato apačioj, sėdat į autobusą, sakot kasprowy wierch kasprowy wierch, duodat gal 3zlotus vairuotojui. Skipasą perkat internetu, atvykę ten iš automato atsiimat kortelę. Su ja galėsit užsikelt gondolom į viršų. Priklausomai nuo tipo galėsit užsikelt vieną arba šimtą kartų. Einat į trumpiausią eilę, ir keliatės su gondolom į viršų. Jei nenusipirksit internetu, tai perkat per automatą, renkatės artimiausią laiką ir galvas nueleidę stojat į trumpiausią eilę ir niekur nesireklamuojat. Praeinat su visais žiopliais į gondolas ir keliatės į viršų. Jei nemokat čiuožt, čia net nevažiuojat. Kurortas turbūt labiau orientuotas į hikintojus, ir visos taškuotos linijos rodo takelius pėstiems. Su kalnų slidėm - tik ištisinėt linijos. Čiaip pačiuožinėt yra kur, trasos daugiausiai plačios (išskyrus kelias vietas). gali lėkt tikrai greitai, žmonių nedaug, eilės prie keltuvų neilgos. Labai smagu parčiuožt nuo viršaus iki pat apačios - vos ne 20 min čiuožimo. Kurortas dirba iki 16:00, taip, kad dar yra gražaus laiko važiuot į kotelnicą dasimušt. Yra viena knaipė ant kalno viršaus. Maistas visai neblogas, viską matai gyvai, tai gali prisikraut ko nori, jie tiesiog pasvers lėkštę ir sumokėsi po 8zlotus už 100g maisto.
Mums visą šitą sistemą išsiaiškint užtruko tikrai nemažai ir buvom baisiai pavargę nuo to nežinojimo ir nieko nesupratimo, nes su anglų kalba ten niekas nepersistengia ir ženklų be proto nėra. Aišku buvo, smagu, kad jautiesi jau beveik kalnuose. Kažkokios uolos jau matosi.Rekomenduot ar nerekomenduot? Na čia sunkus klausimas, visų poreikiai yra stipriai skirtingi. Galiu pasakyt tiek, kad kitais metais greičiausiai vėl lėksiu ten keletui dienų. Porą dienų galima lengvai patšilint Kotelnicoj ir vieną dieną nusibaust save Kasprowy Wierch. Kai viskas yra išžvalgyta, tai galima sutaupyt ir pinigų ir nervų. Pagrindinės sezono slidinėjimo kelionės šitas reikalas nepakeis, bet dėl savo lengvo pasiekiamumo ir netragiškos kainos, tikrai suteiks galimybę dar truputį pasidžiaugti slidinėjimo dalykais.

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s