Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Benzobakas
    (2014-08-05 21:57:47)

Sveiki sveiki visi visi, kurie vėl esate su mano radijo stotim!

Nusišnekėjau, bet labai panašiai vienoj laidoj prieš kokius 20 metų per radijo centrą sakė ir niekaip negaliu išmest šito iš savo galvos. Panašiai, kaip negalėdavau išmest iš galvos pastoviai besikemšančio Ivano kuro filtro. Kol galėdavau nuvažiuot 100km su juo, būdavo dar so so. Bet kai pasiekiai 8 ir mažiau km ribą, kai pravaratęs TA turėjau du kartus stot išsiplaut kuro filtro, kad galėčiau vėl važiuot sakiau GANA. Reik ko nors griebtis.

Egzistuoja maždaug trys, gal keturi pasirinkimai, kaip spręst šitą problemą: pirkt naują iš ebay/lenkai, pirkt dėvėtą, gamintis naują. Manau net pirmą kartą mano rašliavas žmogus suprastų, kad nerašysiu straipsnio apie tai, kaip pirkau baką. Tipo screenshotai, kaip per ebay bidinu ir laimiu. Ne. Pirkt seną - nebrangu, bet gali būt,
kad vėl tokį nusipirksiu, pirkt iš ebay/lenkų - brangiau, bet nelabai įdomu. Gamintis - tikriausiai brangiausia, sunkiausia, daugiausiai tikimybės, kad bus eilinį kartą sukišti pinigai į balą ir visiškai neapsimoka, dėl visokių TA pravarymų sunkumų ir t.t. - JAMAM!

Prasidėjo ieškojimo ir galvojimo darbai. Metalai ir kaip padaryt, kad nesubėgtų visas benzas, kuris iš tikro dyzelis, į vieną kampą ir nepadustų mano mašina, kai varysiu fastlapą nemunringe. Radom suradom sugalvojom nusipirkom geležų ir filtrų visokių ir sakom ok varom.

Pamatavom, padarėm kažkokį šūdą iš kardodo, nieks ten netiko - nėr čia ko žaist su popierom. Bobos tegu su popierom žaidžia - rimti vyrai pjausto geležėlę.Tokio pačio rimtumo vyrai lanksto geležėlę!Tas žaislinis platktukas ten padėtas tik šiaip sau. Su juo nieko nedarėm. Viskas sulenskta strupcinų, varstotų, kampuočių ir pagalių pagalba. Beveik kaip su staklėm, tik kad ne per 10 minučių, bet per vakarą.

Kitą vakarą susukom spiralę, kad salerka nenubėgtų į vieną šoną ir neapsiverstau. Bandėm prikabint ir pritaškuot.Nepabijokim to žodžio bybis gavos. Sulansktė. Sutampė. Jau atrodo taip bandžiau nedaug virint. Nu kai rankos auga iš šiknos tai taip ir būna. Kaip Utenos dušmanai sako "bulgarke rankosna"..Nėra to negero, kas neišeitų į gerą - sugalvojau, kad reik pažemint truputį vietą, iš kurios bus imamas kuras - taip minimalus kiekis reikalingas neužgest padidės.Pyst suvirinom tą sraigę debilišką, privirinom prie dugno, prikabinom dugną - valio - didžioji dalis pusės ((c)Darelis) baigta!Apgavau ištikro. Dar reik vamzdelių kur kurą pasiurbia ir paduoda atgalios, kas nespėja subėgt į mano keturis super didelius cilindrus! Didelio išradingumo čia nebuvo - du vamzdukai ir viskas. Tik šlangą be jokios eglutės ar žieduko užveržt sunku būna kartais. Paprastai vežu pas tekintoją Adolfą tokius dalykus padaryt, na o bet tačiau tadien nebuvo nei laiko, nei darbo diena buvo. Improvizavom.Nevisai blogai gavosi.Ir tai yra viskas bako apatinei pusei.Koks bakas be kuro lygio daviklio, kuris rydotų ten randominius dalykus. Orginalus T3 kuro lygio daviklis turi tokius dantukus ir tiesiog užsisuka ir užsifiksuoja.Džyrų džyrų su dremeliu duok pipyrų kol išdrožinom tokią skylę, tai vos neapsiperdėm. n+k diskelių suvarėm. Jei būčiau viską susipaišęs ir davęs kam nors kad su kokia plazma ar lazeriu išpjautų, būčiau jaučiu sutaupęs pinigų. Bobom tik su lazeriais pjaustyt - tikri vyrai dročina su dremeliais, turbinkėm ir bormašinėm.Nešam išpjaustytą skardos gabaliuką ant turbo lenkimo staklių, pavargstam valandžiuką - lygis!Orginalus bakas išties išsiskiria savo forma - užpildymui reikia iškelt tokį bokštelį. Bet tokio mažumo skardas lankstyt tai net gėda buvo. Pyst triokšt keberiokšt ir yra.Reik skylukės kuro užpildymo šliongui. Diskelių nebeliko po lygio daviklio skylės liurlinimo, tai prasidėjo rimti darbai. Dremelis eina ilsėtis - bormašinė in trasą!
Ir mintyse "šypsenėlė šildys mus visus, liausis verkęs ir liūdėjęs net lietutis"..Išdrožinom, išliurlinom, iššlifavom ten visaip, kad būt apvalu ir maždaug tokio didumo. Pabandėm su visais oringais sudėt - lyg ir gerai. Sukabinom visą baką. Sutaškavom. Pasiruošėm virint. Paskui paskaičiavau, kad apie 7 metrai virinimo buvo.
Pradėjom virint ir..Nusimato ilgi vakarai... Ir kur aš mokiausi virint...Nu bet nieko. Po poros metrų rankos daugiau mažiau patiesėjo ir nepraėjo nė dvi naktys - bakas baigtas!Tiesa, su 11 skylučių. Tikrinau muilo testu. Buvau virš atmosferos pripūtės. Gerai jis ten pasipūtė, bet nesprogo, o tai yra geras ženklas. Viską sulopėm padarėm, kad bakui būt minkščiau sėdėt savo vietoj.Sujungėm šlangus visus, net ir kuro užpildymo. Viską ten išvalėm išplovėm. Sakom bus gerai.Sobas iš foromiuko parūpino filtrų naujų. Sakė čia labai gera firma. Aš irgi taip manau, nei jei filtrų gaminimo firmos pavadinime yra žodis filtron, tai jau geras ženklas.Viską sudėjom sujungėm. Užpylėm ~6 litrus salerkos. Užsiurbėm, du gurkšnius gavom, nieko baisaus. Prigręžėm ant Ivano priekio matelio produktų kažkokį lentelį.Pyst ir užsikūrėm. Sakom geras vakaras laukia. Tada dar dvi valandas tvarkiau Ivano vidų ir kitos dienos vakare zum zum zum į bliuzus.
O linksmiausia, kad pripylus pilną baką pro kažkurią vietą laša salerka. Bet tai ten tik kol pirmi penki litrai kokie nudega, tai nieko baisaus. Gyvensim.

Jei daryčiau antrą baką - tai skolinčiaus kempą.
Justas 2014-09-11 17:17:52
Kempą galima skolinti Jurbarke.

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s