Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Bass preamp V2.0
    (2011-04-20 09:13:13)

LABRYT!

Pastebėjau, kad visai nieko neprašiau ką jau gana seniai prigimdžiau. Tai šian parašysiu apie antrą savo priešstiprintuvį. Nėr ką daug rašyt ištikro, kadangi pirmasis grojo labai puikiai - su per dideliu gainu, nebuvo galimybės reguliuot tembrų ir šiaip ten meleonas klaidų buvo prigimdyta, tai atėjo momentas pagimdyt antrą. Pribrido kaip sakant.

Reikalas pribrido greičiau nei aš. Kadangi mėgstu viską sugalvot ir padaryt pats, tai bridau ilgai iki kol pagimdžiau šiokią tokią schemukę.

bass preamp

Kaip matot ant įėjimo stovi jfetas, toliau - du atskiri tl071 tvarkosi su gyvenimu. Jfetas labai mėgsta būt preampų pradžioj dėl savo ne visai tiesinės charakteristikos ir didelės įėjimo varžos. O didelė įėjimo varža tai vienas iš svarbiausių preampo faktorių. Jei varža bus maža, kaip tarkim mano pirmam preampe (gal 500k tebuvo), tai pickupai jau ten iš paskutinių stengias atiduot ką gali ir gaunasi šūdinas garsas, nevienodas lygis ir t.t. Dabar pas mane yra 6.8M, tai galiu naudot praktiškai abu pickupus ir po vieną ir po du, garsas abiem atvėjais panašus ir skambesys pusiau su bėda.

PCB braižiau su ereliu. Spausdinau pas Gabrių (kačiuks jam) ir ėsdinau skaniai. Gerai buvo visai. Neblogai gavosi.

Bass preamp

Išskyrus vieną klaidelę. Tris iš keturių potencų sudėjau atbulai. Tai kai nori patylyt tai reik sukt kaip kad pagarsint ir atavirkščiai. Nu bet nieko. Kai gimdysiu trečią į šitątai labiau atakreipsiu dėmesį.

Dar šitas preampas jau turėjo savo maitinimo justą šaltinį. Čia irgi bandžiau pats ką nors gimdyt.Supratęs, kad labai staigius pikus dideli elektrolitai, dėl savo induktyvumo, neslopinai, tai prišuntavau juos mažiukais, tipo beinduktyviniais, keramikiniais, dar įdėju porą saugiklių, diodų, stabilizatorių nu kad tipo blink blink čiki piki viskas būtų. Čia irgi PCB gimdėm. Gavosi irgi visai neblogai.

Bass preamp PSU

Kaip matot, čia dar tais laikais, kai gyvenau butuke savo. Oi kaip pasiilgstu to kambario!!! Savo kambarys tai žinokit oi kaip gerai yra. Sakiau kai pasistatysiu savo namą ir du tuos angarus, tai name bus du kambariai mano. Just in case. Nu bet prie litavimo grįžtam. Gera pradžia puse pabaigos.

bass preamp

Biški po biški ir PSU sulitavom.

bass preamp PSU

Dar biškiau po dar biškiau sulitavom ir patį preampą. Akyla akis pastebės, kad yra sudėti lizdai, be opampų. Čia tipo kad nepakaitinčiau ir t.t. Tipo stengiaus.

bass preamp

Bardakelyj pagyvenam ir žiūrom ką turim!

bass preamp

Groja pasirodo. Ir gražiai groja! Man patinka. Ėjau ieškoti ant ko viską surinkt. Norėjau padaryt irgi čiulniai, į kokią geležinę dėžutę, bet čia susidūriau su neproblemom. Potencai iškišti į priekį, o jackai į šonus. Taip kad įkišt į dėžutę jau nebeina - reikia surinkt dėžutę aplink. Gavau gabalą aliuminio ir pasidariau dugną ir galinę sienelę. Kada nors, gal kada nors padarysiu, kad būtų viskas gražiai apdėta aplink. Jei nepateriosiu kur.. Tiesa, liūdesys, kad kažkur pateriojau nuotraukas, kaip atrodo jau surinktas ant to geležies, bet čia yra nuotrauka kaip gręžiu skylelas.

bass preamp

Ir čia kampe matos jau gatavas, bet tik kampe ir tipo antram plane.

bass preamp

Svarbiausia - jis groja. Ir groja neblogai. Jei kas norėsit gamintis tokį, tai nesigaminkit - yra pilnas internetas tikrai geresnių. Čia reikėtų įdėt antro laipsnio filtrus į tembrobloką, kad statesniais frontais mažintų, nes dabar truputį persikloja ir ant pcb potencus apsukt.Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s