Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Indukcinis kaitinimas
    (2010-01-14 01:49:30)

Čia turėtų būt ne "niekam įdomus blogas" o "failblogas trys tūkstančiai". Tikiuosi tie kas skaito, pasimokys iš mano klaidų ir nebus tokie karštatranziai kaip šiandien aš.

Tiem, kas nelabai supranta apie ką bus straipsnis, reikia pateikt teorinį įvadą! Kaip į laborą. Aš šiandien geras, tad mygtelk!1 mygtelk!2 Tiems, kam angliškai blogai skaitos ir mažai suprantas čia reik mygtelkt. Na o jei nėra noro, tai suprincipinus šitą reikalą būtų kaitinimas sūkurinėm srovėm. Tas sroves indukuoja kintamas magentinis laukas, kurį sukuria rituke tekanti stipri srovė. Srovės kitimo dažnis turi būt gana didelis, bet ne per didelis, na nebent norit kaitint tik išorė (pasireiškia skin efektas, bet apie jį gali kitą kartą?)

Susirandu šmutkes, kurių manau man turėtų užtekti šitam gražuoliui darbeliui padaryti. Nujaučiu, kad tranzai turėtų kaisti, nes srovės čia bus gražios. Radiatorius, kaip matot, nuo kompo procesoriaus. Siekdamas įnešti daugiau intrigos į šį spalvingą straipsnį pasakysiu, kad jis yra mano dabartinio procesoriaus gamyklinis radiatorius, kuris taip ir nebuvo panaudotas. VANDUO PERGALEI! Na ir trys tranziukai, laikantys po 30A nuolatinės srovės ir 120A impulsinės. Vėl lyrinis nukrypimas, mat užsigalvojau, ar dar daugiau intrigos įnešt į šį straipsnį ir sužaist tą kažkokią aštuoniukę, kur pradžioj pasakai, kas finale būna, ar palikt jums biški dar pavartyt paveiksliukus. Jei būtų mano puslapis super duper turbo jėginis, tai čia mokėčiau padaryt kad pasirinkt pačiam, bet taip nėra, tai nesakysiu.Vos nepamiršau, kad ta sprandžinka iš kokių 4mm varinės vielos yra dovanota mano fizikos mokytojos Jūratės Gečienės. Jinai parašius yra komentarą į ten.lt svečių knygą. Liuks mokytoja.

Kiekvienas vartęs procesoriaus radiatorių matė, kad ant jo dugno nėra M3 šriubeliui įsukt pritaikytų skylių. Aš tuo labai džiaugiuosi. Man labai patinka gręžt radiatorius su 2,5mm grąžteliu ir sriegt su 3mm sriegikliu. Turbūt todėl pas mane ir grąžtelis ir sriegiklis išsiskiria iš savo kolegų rinkinyje (jie jau ne kinietiški). Dar ir tept patinka. O kadangi sriegiant reikia tept, tai čia išvis patikimo viršūnė yra. Nu dar kai netingiu, tai patinka nušveist radiatoriaus ir tranzo dugną ant švitrinio kol savo mordą matau, bet dažniausiai tingiu tai pasinaudoju termopasta.Bekopindamas paveiksliuką pagalvojau, kad labai gerai, jog manęs neranda googlė, o tai atverčiau milžiniškus desinformacijos koldus!

Atsidarom stalčių, pasikuičiam juodoj dėžutėj, kurią man irgi dovanojo J.G. randam ten NE555 kuris atrodo 40kHz dažniui pritaikytas su pakanbintu buz11, metam tą tranzą lauk, kabinam ant užlygiagretintų tranzų ir gaunam šitokią pornografiją.Ta juoda juostelė, tai izoliacija. Nes laidai yra stipresni už TO-220 kojeles ir lengvai gali patrumpyt per mano radiatorių. Aš šito nenoriu.

Tada plonuosiuos laidukus gražiai (tiksliau smarkiai) prijungiam prie ritukės.Atsinešam akumuliatorių ir pirmieji dūmai!Aš maniau, kad kaista tie daiktai, ką padedi į ritės vidų...
Antrieji dūmai!Dėl mano fotografo meistriškumo, negalėjau nufotografuot kokio spalvom švietė tranzistorius.Akumuliatorius greitai nusėdo ir todėl nesudeginau dar kokių trijų tranzų. Aš mėgstu daug srovės.Jau seniai nebuvau sudeginęs kažko taip degančiai. Sunku būva pralaimėt daug kartų iš eilės. Nu kas galėjo pagalvot, kad akumuliatorius trumpo jungimo srove atiduos 300A? Nu tas mašininis tai jo, tikiu, kad gali, bet čia mažylis mažyliukas.. Apgavikas kažkoks! Reikės gal dėt kokias varžas balastines dešimtadalio omo po tais tranzais.

Po paskutinės nesėkmės sugalvojau, kad gal jau laikas šiandien pavalgyt, nes taip nieko gero ir nebuvau valgęs dar. Gal dėl to man taip?

Labanakt. Balius baigtas, Matelis miegot.

Tadas 2010-01-14 08:14:23
Aš irgi einu miegot. Bet kokiu atveju Matelis rulez :D
Nesvarbu 2010-01-14 22:53:53
Pritariu Tadui dėl "Rulez"!O kaip dėl "skin efect", tai jį žino kekvienas fizikas ;PP
Nesvarbu 2010-01-14 22:55:34
Ahhh tiesa patiko man tie dūmeliai :DD
Paulius 2010-01-16 13:45:52
Kitų roz izoliuok tranzus nuo radiatoriaus per kokias nors žėručio ar smth tarpines. Gal ilgiau tranzai gyvens.. Beje, gera foto su dūmeliu ;)
Matelis 2010-01-18 15:31:27
Na šiuom atvėjum nežinau ar reikėjo dėti žėrutį, nes visi jie užlygegretinti. Tai jokio skirtumo, manau, šiuom atvėjum.
Stuzer 2010-02-28 00:00:12
Man tai rodos, kad tau abu tranzai kazkuriuo momentu atsidarydavo. Reik arba geresnio buferio arba Schmito trigeriu tarp buferio ir bu11'u.
2011-10-21 13:55:32

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s