Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Karas su kolonėlėm
    (2010-01-04 09:51:52)

echo HELLO WORLD!;

Nedėjau jokių kabučių kaip turėtų čia būt, nes nebeatsimenu ant kiek daug mano skriptai išdarko mano įvestą tekstą. Kad kažkiek išdarko tai atsimenu, nes kai paspaudžiu enter persikelia į kitą eilutę, nereik rašyt <br>. Ištikro berašydams atsiminiau, kad tik tiek ir išdarko, tai todėl kad padėč tuos rodykles turėjau dar gerai pasiknist. BET MES ČIA NE APIE TOKIUS JUOKINGUS DARBUS ŠNEKĖT SUSIRINKOM!

Sėdėjau prie Atomo fizikos ir skaičiau gerb. Stabinio konspektus, kurie parašyti tikrai gražiai ir tikrai visai teisingai, bet kadangi mokytis reikia, tai minčių milijonas lindo galvon, kaip ir dabar (šitam sakinyj jau kokį trečią kartą nukrypau nuo temos), tai grįžtu staigiai ir viena iš minčių buvo aprašyt karą, kurį kariauju jau du metus. Pradėjau maždaug po pirmo kurso pirmos sesijos, kai šlovingais savo darbo konsultantu senukuose laikais, turėjau pakankamai pinigų ir nusipirkau kolonkes. Su jom ir pradėjau kariaut. O gal ir ankščiau nusipirkau. (neslepiu mėtymosi savo mintyse, kad jums, mylimi penki mano blogo skaitytojai, atrodytų jog aš daug mokaus ir man stogas važiuoja)

O kariauju su jų gebybe surinkti visus tinklo triukšmus. Dar prieš tai jos surinko ir visus trišakio triukšmus (dalinau garsą į kolonėles ir į ausines). Šitam kare laimėjau tik tada, kai supratau kad jame problemos, ir aišku po to, kai išpjausčiau visus aukštų dažnių cyptukus, pakeičiau visus laidus ir visus jack`us. Nu nevisus, bet daugumą. Nu vieną ištikro. Susipažinkit, mano CreAtive Inspyrė (šiknon) T3100 2.1 tinklo triukšmų stiprintuvas.

creAtive Inspyrė T3100

Kada pastebėjau, kad surenku viską, kas vyksta kambaryje (lempos, čaininks, šaldytuvas tai išvis), pradėjau paniškai nervintis ir pult panikon. Kaip tikras puolęs panikon nelabai kokią kompetenciją turintis žmogus (ir nelabai ją keliantis) koviaus kaip sugebėjau!

Pirmas žingsnis, ko jums parodyti negaliu buvo filtriuko iš mikrobangės uždėjims ant rozetės. Nepadėjo nieko. Tai gal ir nerodysiu. Paskui sekė draugas UPSas, kuris dabar truputį ilsisi - dar neįsikūrė mano naujam kambaryje. Kaip supratot irgi nepadėjo. Bet gražus man daiktas tas. Ir fainas.

Mano besiilsintis UPSAS

Toliau sekė ilgos ir naivios pasakos apie milžiniško dydžio transformatorių su perdavimu 1:1. Dėl savo inertiškumo tokie triukšmai jame turėtų paskęsti, tačiau pergalvojus viską pasidarė šiek tiek baisu, kad aš jo nesuksiu, o jei susuksiu tai jis man duos biški neblogą magnetinį lauką ir tada turbūt gros kolonėlės pačios. Be stiprintuvo. Nu jei ne nuo magnetinio lauko, tai nuo šerdies vibracijos.

Sekančioje pastraipoje bus pavartoti plačiajai visuomenei nepriimtini žodžiai, todėl silpnesnių nervų žmonėms ir vaikams iki 14 metų patariu neskaityti.
Dar vienas gandas - blogi tinklo laidai. Pas mus barake jie tikrai nebuvo geri. Senas, kūdas apdegęs aliuminis. Kada pateriojau namus barake, ir turėjau galimybę ar turitutybę įsivest elektrą kaip noriu, situacija pasikeitė. Čia matot šūdarankio elektriko (MANO MANO MANO) dėžutę, kurioje puikuojasi 3x2,5mm^2 laidai tiesiai nuo skaitliuko. Tas pats šūdas.

Alektrikas

Dar vienas bandymas - uždėjau papildomą talpą (+4700uF) po lyginimo diodų. Failed ... again *

Paskutinis, ir kolkas pats nesėkmingiausias, bandymas - kolonėlių stiprintuvo pašėrimas nuo kompiuterio ATX maitblokio. Prie tos progos paskerdžiau savo maitblokį truputį. Įdėjau visokių išvadų ir fyškių aušinimo vandeniu siurbliui.

+12 lauke

Skerdžiu su dremeliu

Fyškė aušinimui vandenim

Prijungus ir pabandžius išgirdau tai, ko negirdėjau! Dabar surenku ne tik kas vyksta kambaryje, na o bet tačiau ir kompe. Kiekvienas hardo galvutės krustelėjimas buvo girdimas kokius dešimt kartų garsiau. Propelerių sūkiai. Girdėjos visko išskyrus muziką. Ir dar jei kas nors turi akylas akis, tai gali pastebėt, kad nuotraukoj kur išpjoviau skylutę, ir nuotraukoj kur jau maitblokis savo vietoj skylutė yra priešingoj pusėj. Čia ne montažas.

Bet aš nenuleidžiu galvos, net jei man nesiseka daug kartų iš eilės. Nu bent jau po kurio laiko pakeliu tai tikrai. Ypač per sesiją. Štai jis! Senelis! Biški rimtesnis trafas.

Rimtesnis trafas

Dabartinė hipotezė - orginalus transformatorius kūdutis, gal todėl ir jaučias viskas taip per jį. Pabandysim biški sovietinės technikos įnešt į savo kiniečių frontą.

Visiškai neprotingai nukirptas laidas. Viltis, kad viskas veiks gerai, yra didesnė už sveiką protą. Pasireiškė gero mano choleriko ir nekantruolio pusė, kuri yra būtina, norint padaryt ką nors kruopščiai.

Laidas

Staigiai surandam laidukus tarp kurių yra kokia nors įtampa. Praėjom pirmiausia su voltmetru, bet po keleto nesėkmingų bandymų (įtampą rodė, bet jos nebuvo) ėmė tradicinių metodų - laidą trumpiklį ir drąsiai kibirkščiavom. Suradom tuos laimingus 6.8V. Sujungėm! Veikia. Nufotkinau garsą ir vaizdą.

Pabaigtuvės

Garso kokybė ir, atrodo, garsumas nuo įtampos sumažėjimo nenukentėjo. Aišku triukšmai irgi nedingo. Vienu metu, jau buvau beveik apsidžiaugęs, kad beklibinant puikų lenkiškos kokybės jungtuką už kokius 5lt iš senukų netraška, bet tai buvo tik pradinukų sėkmė, po keleto pabandymo pasigirdo džiaugsmingas tipiškas įtampos šuolis sustiprintas daug kartų ir pateiktas naudotojui nemalonaus garso kolonėlese pavidalu.

Pralaimėtas dar vienas mūšis, bet ne karas! Gal ir gerai, ką veikt reikėtų paskui. Gal reikės kokią eilę LM7812 pastatyt ant draugiško radiatoriaus. Gal lįst į kokius RC ar LC filtrus, gal impulsinė technika ką nors pasiūlys (200kHz net aš negirdžiu). Dar turiu kaip pasispardyt!

Viso gero skaitovai. Man atrodo aš po Stabinio konsultacijos dabar fakulteto skaitykloj sėdžiu ir džiaugiuosi internetu.

* Išvertus iš anglų kalbos Sėkmė buvo jau beveik ranka pasiekiama, bet kaip nutinka pirmą kartą gyvenime ir šitame kare, pabėgogabrius 2010-01-10 01:22:23
aš kai besijausdamas tikru elektronikos dievu atsukau 2.1 sistemelės varžtus, pamačiau, kad išvis nėra jokių maitinimo filtrų, greitai užmečiau RC grandinėlę, padidinau maitinimo kondiką kelis kartus, kad ledas nemirksėtų ir t.t. nu ir ką? nu ir nieko, vistiek tie patys triukšmai liko. na gal pora procentų mažesni. nu bet pokyčio aišku nesigirdi. kas bent kažkiek jautėsi (arba dėl saviįtaigos) tai laidų apvyniojimas aplink ferito žiedus. na o bet tačiau mečiau viską ir suverčiau visą kaltę kreiviems kiniečių komponentams ir schemotechnikai. ir džiaugiuosi, kad neturių jokių C/ESR matuoklių, o tai dar tik bėdos būtų.

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s