Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
Kylio pIdalai
    (2015-01-11 15:52:25)

Sveiki sveiki visi visi kurie dabar esate kartu su manimi!

Aš pasižymiu dažnais įrašais į blogą, o kai lauke nesmagus oras ir garaže dirbt nesinori, tai išviso.

Šiandien netyčia besitvarkydamas radau dirželį (detalė, kurios trūko, kad baigčiau savo pidalų gamybą, ir kuri buvo saugiai, kad nepasmestau, indėta į stalčių) ir pagaliau galėjau pabaigt surinkt jau kokį gerą mėnesį dėmesio laukiančius pidalus. Viso šito verksmo priešistorė būtų tokia, kad prieš gerus metus pradėjom žaisti online žaidimėlį pavadinimu war-thunder, arba liaudiškai - lėktuvėlius. Ten reik srakidyt su, daugiausiai, antro pasaulinio karo lėktuvais ir mėtyt bombas arba šaudyt į kitus skraidančius su lėktuvais ir būna faina tada. Galima reguliuot viską su pele ir klaviatūra, arba su linksmalazde. Aišku, su linksmalazde nepasispardysi prieš tuos kurie skraido su pelytėm, na o bet tačiau labai smagu paskraidyt "simulator" sudėtingumo lygį. Ten jau galima pateriot lėktuvo valdymą ir panašiai - sakau noriu. Sakau reik pidalų. Nes lėktuve būna pidalai. Biški pagooglinau, biški pagalvojau ir sugalvojau tokį velnio išradimą.Pradžia kaip visada prasideda nuo pradžios. Kai jau turėjau viziją, kaip viskas turi maždaug atrodyt, pradėjau matuotis savo kojas ir kaip man turėtų būt patogu sėdėt ir pjaustyt geležėles visokias.Čia matosi visi akomponentai kurie susirinks netolimoj (kaip tada galvojau) ateity į dar vieną inžinerinį stebuklą!Konstruojant šitą nesąmonė buvo labai svarbu tikslumas ir skylių statmenumas. Nei vieno nei kito man turėt nepavyko, na o bet tačiau, stengiausi visai nemenkai. Net gręžiau su smulkesniu grąžtuku pradžioj skyles, tik vėliau su normaliu jau.Kad viskas labai netabaluotų reikėjo pastorint jungiančiuosius skersinius. Nežinau, ar čia kuo nors padėjo ar nepadėjo, bet privirinau gaikes ir paskui pragręžiau jas su savo kreivom rankom ir šio blogo senumo makita!

Nebūtų čia mano blogas, jei neįdėčiau tokių nuotraukų kaip ši.Mažai patirties su slėgiometrais turintiems žmonėms pasakysiu, kad jis rodo nulį, o nulis reiškia, kad nėra slėgio. O nėra slėgio tada, kada nėra balione dujų. O kai nėra balione dujų, tai nepavirinsi. 100Lt later...Kai yra dujų, tai rodo ne nulį, o šimtą pem.

Daug galvojimo reikėjo, kol sugalvojau, kaip perduoti judesį nuo pidalų į potenciometrą. Čia pagelbėjo senas skeneris. Na o bet tačiau pirmiausia reikėjo įdėti potenciometrą patį. Tam reikalui pasidariau tokią gražią formą savo pagrindiniame vamzdyje, bo kai užvirinsiu galus, gali būt problemų su potenciometro indėjimu.Ir tada atsirado man nenumatytas fokusas marokusas.

Centrusinėj padėtyj ir kraštinėj dirželis tampa skirtingai įtemptas. Daug ten visokių variantų buvo ir tiksliai nesugalvojau visos matematikos kodėl taip yra, bet visks priklauso nuo to kaip toli nuo centro tvirtinami dirželio kraštai ir kaip toli stovi potenciometras. Mano mėgstamiausiu bandymų ir klaidų (ypač klaidų) metodu radau optimalią padėtį savo dirželio tvirtinimui.

Prisipirkau varžtų. Nupjausčiau jiems galvas.Ir privirinau gyventi savo šedevre.. Ir dabar labai norisi prisiminti dainą.Privirnam kojom atsiremt pagalius, parsinešam namo, prilituojam prie linksmalazdės ir testuojam!

Su spitfire'jeriu nušoviau meserį per simuliatorių. Aišku tris kartus įėjau į stalą ir vos nesudužau, bet paskui mane nušovė kitas meseris atskridęs. Aparatūra veikia. Truputį per aukšti kojų pagaliai, atgal į garažą patrumpint ir numaliavot.

Tada, kad nepasimestų visi potenciometrai ir dalykai sudėjau juos į stalčių arba ant stalo, o kadangi kažkodėl neturėjau laiko, tai pamiršau kur yra jie ir kokias 3-4 savaites mano gražūs juodi pidalai gyveno be dėmesio ir jau beveik pridaviau juos geležin, kai netyč radau stalčiuj viską padėta, kad nepasimestų.Prilituojam jacką prie linksmalazdės, kad viskas padoriau atrodintų ir aleliūja vaikai mano.Vėl skrendam - šįkart su B17 ir mus nušauna blogiečių lėktuvas ir einam rašyt į blogą. Ir gal kas norit šito komplekto?

Ir pabaigai dar kartą pirmą nuotrauką.Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s