Matelio norėjimai...
Niekam įdomus blog'as
PS2 110V->220V
    (2010-10-12 00:42:50)

Laba diena su turistų pusryčiais gamintais iš galvijų širdelių, odelių, kanopų ir druskos. Šalia to šlovinga duona ir rauginti agurkai, bet aš čia ne apie brudą kurį aš valgau papasakot prisėdau. Šiandien, po šiokių tokių kančių, pagaliau buvo pabaigtas žadimų konsolės PS2 adaptavimas europietiškai įtampai. Čia kalbu tik apie įtampą. NTSC į PALą dar nepaverčiau, bet ko gero ir nepaversiu.

O viskas prasidėjo nuo to, kad būdamas štatuose gyvendinau savo jaunystės svajones kaip primyžt į vandenyną, pavažiuot su šiukšline ir prispirkt visokių žaidimų konsolių. Žiauriai smarkiai trokšau play station 1, bet sužinojęs, kad ps2 groja ir ps1 žaidimus, o kaina ne smarkiai ir skiriasi, neatsispyriau juodo stačiakampio korpuso žavesiui ir papirkau. Papirkau tikėdamasis, kad jis turės impulsinį maitinimo šaltinį (neklydau) ir galės dirbti nuo 100 iki 240 V įtampų diapazone (klydau). Pliekdavau štatuose grand turismo ir tekken 4 kad gražu darės, o štai grįžęs ir parsigabenęs šitą džiaugsmą namo verkiau. Kažkaip yra nesolidu žaist su kompu kai šalia ūžia kompo maitblokis arba, dar geriau, LATRas (Laboratorinis autotransformatorius). Tikras save gerbiantis šūdarankis turi išlaikyti šiek tiek estetikos ir sukišt viską į prietaisui skirtą dėžę. Ėmiau ieškot kelių - pirkt per ebay (turbūt geriausias variantas), lituot pačiam (turbūt kvailiausias variantas), adaptuot aną (irgi kvailas). Pradžioj buvau apsistojęs ties antru variantu. Sakiau būsiu impulsinių maitekų specas. Nebuvau ir nesu ir nebūsiu pasirodo. Pirmas atkrito dėl kainos, liko trečias.

Aš neišmanau nieko apie elektroniką, tad jei bandote sekti mano pėdoms (ko aš nerekomenduoju), atsakomybę prisėmate patys.

PS2 power supply

Čia turim čiela ir gražų maiteką. Jis dar nepaliestas nė didelės įtampos, nė mano rankyčių. Kadangi apie diodus google daugiau mažiau man nutylėjo, o aš kantrybės nesmarkiai turėjau, tai ėjau sunkiuoju ir rizikinguoju keliu - įjungiau įtampą ir jėga. Tiesa, prieš tai aš susipirkau dalis, kurios man atrodė, kad galėjo nelaikyti - diodai, tranzas, kondikas. Įjungus įtampą teko eiti į laiptinę įjungti saugiklių.
Pirmieji krito saugikliai (1; 2), paskui NTC (7), paskui diodų tiltelis (3), tada du mažus diodus(8; 8a) maitinti valdymui aš iškart pakeičiau ir ilgai sprogdinau NTC, kol supratau, kad yra užtrumpintas transilas (5). žiūrėt į paveiksliuką, ka būt aiškiau.

PS2 power supply failer elements

Saugikliai (1;2) stovi 10A. Iš esmės su amperiniais turėtų veikti viskas. Galbūt 1,5A. Aš tikiu, kad jų neprireiks man. O kai prireiks, tai reikės gamyt pačiam tada maiteiką visą.
Lyginimo diodus (3) pakeičiau į BY299 (800V/2A). Kadangi PS2 nori 72W, tai jis naudoaj apie 0,5A iš elektros tinklo. Laikys.
Diodai (4) - BY299 Jie reikalingi, kad iš kondiko atbulom netekėtų srovė, kai atsidaro transilas.
Transilas (5) - orginaliai ten stovi KIV608 - duotuoju atvėju gali nestovėt niekas. Jis apsaugo nuo didelių įtampos šuolių. Čia turėtų stovi koks nors 300V (prie 1mA) transilas. Mano atvėjo čia nestovi niekas.
Kondencatorių (6) pakeičiau į 100uF/400V. Stengiausi parinkti taip, kad energija liktų ta pati. Nežinau ar čia gerai, ar blogai parinkau. Bet veikia.
NTC (7) - neigiamo šiluminio varžos koeficento varžas. Jis apriboja labai stiprias sroves paleidimo metu. Tada užšyla ir jo varža darosi mažytė mažytė. Nu arba bent mažesnė. Pas mane dabar stovi ~10 omų transilas. Darbinė varža 6 omai. Iš esmės, jei viskas būt pakeista prieš jungiant į 220V - NTC gal ir nesudegtų.
Diodus (8; 8a) pakeičiau kažkokiais silpnais 400V diodais. Išlupau juos iš printerio. Iš esmės čia srovės beveik nėra - tinka bet kokie lyginti tiklo įtampai.

Atlikus šiokias tokias modifikacijas, protingas žmogus M. Viliūnas pasiūlė patestuot ir pažiūrėt kaip greitai sprogs čia viskas. Daug jis man pasakojo apie impulsinius maitblokius, kada kas įsisotina, ir kaip turi atrodyt neįsisotinęs džiaugsmas, bet smagiausia buvo, kai pradėjom testuot. Pajungėm srovei matuot toroiduka mažiuką su kokia 10 apvijų ant tranziuko draino, uždėjom 1 omo apkrovą ir žiūrėjom. Aš tai ten nieko nesupratau. Davėm 30W apkrovą ir jėga buvo. Oscilografas parodė, kad viskas ten gerai. Tiesa, su 60W apkrova maitblokis nestartuoja. Tranzistoriui yra dar ~100V įtampos rezervas (iki pakol pramuš ir bus pizokiškės). per tranzą vaikščioja apie 1,5A srovė. Kilimas beveik tiesiškas - pradžioj biški kažkokia kilpelė, kurią įtakoja, kaip sakė Viliūnas, ritės saviindukcijos slopinimo grandinė. Daug ten visko man sakė, bet aš tik nedaug supratau. Esmė, kad viskas su maitblokiu gerai ir galiu pliekt. Taip atrodė matavimo grandinėlė.Grįžus namo plojau katutėm ir iškart sukišau maiteką į playsteką. Didelis džiaugsmas, kad nereikia keisti fyškės - nors skylės forma biški skiriasi, bet europietiška fyškė lenda puikiai.Viskas sustačius į vietas pasirodo, kad nepadidėjo anei sumažėjo maitblokis - galima džiūgauti ir sodintis ant kliukų.Pajungiam į rozetę, paspaudžiam on ir veikia jis!!

SEKAS GI DURNIAM!!!
Stuzer 2010-10-13 22:27:51
Reiks atvaryt kada papliekt tekeno;D
djemas 2010-11-14 01:27:15
nepardavei alui dar smegeneliu : ))

ExP 2011-12-29 07:29:14
Idomiai čia :) tik va nesuprantu koks pas taves čia modelis kad visas maitekas priepat karkaso ir neuzdengtas jokiu metaliniu dangteliu.

Vardas

Komentaras

Apsauga nuo botų

2008 @ matel1s